Sníh v Evropě

Na mapě od wetterzentrale.de můžete sledovat každý den sníh v Evropě i v částech Grónska, Kanady a Ruska. Mapu se stavem sněhu v Evropě je často aktualizovaná. Čím více je barva tmavší, tím více sněhu se na povrchu na daném místě nachází. Sníh na mapě je vykreslený v centimetrech.

Sněhová pokrývka v Evropě

Sníh v ostatních státech Evropy
Švýcarsko Švýcarské Alpy jsou pomyslným horským systémem skládajícím se z jednotlivých pohoří ležících ve Švýcarsku, která jsou součástí Alp. Na tomto území leží nejvíce vrcholů vyšších 4000 metrů. V nejvyšších partiích Švýcarských Alp se nachází nejvyšší koncentrace ledovců v kontinentální Evropě.
Rakousko Rakouské Alpy jsou horským systémem zahrnujícím do sebe všechna pohoří Alp, nacházejících se v Rakousku. Povrch Rakouska tvoří ze dvou třetin Alpy náležící horopisně pod Východní Alpy. Nejvyšší horou je Wildspitze (3770 m).
Italie Základní rozdělení Italských Alp je na východní a západní část. Itálii náleží zhruba polovina jižních území Alp a to včetně nejvyšších vrcholů. Celé území Italských Alp je rozčleněno na několik desítek pohoří. Nejvyšší hora je Mont Blanc, která je zároveň se svými 4807 m i nejvyšší horou Evropy.